SEDAM NAJPRLJAVIJIH STVARI U KUĆI: Pravo su leglo bakterija, a mnoge od njih uopšte ne čistimo

Neki od ovih predmeta su 20 puta prljaviji od WC šolje

Svesno ili slučajno, čak i kada detaljno čistimo kuću često preskačemo neke od najprljavijih stvari.

Mnoge od njih su prljavije od WC šolje i prava su legla bakterija.

Evo na koje predmete i aparate u kući treba posebno da obratite pažnju:

1. Guma unutar mašine za pranje veša

Ako se veš mašina ne čisti redovno, buđ je neizbežna, a ako mislite da je za održavanje čistoće mašine dovoljno to što se u njoj pere odeća, varate se. Buđ se brzo stvara na vlažnim mestima, što mašina za pranje veša svakako jeste, posebno ako ne ostavite vrata otvorena da se provetri nakon što iz nje izvadite mokru odeću.

Prilikom sledećeg čišćenja obratite pažnju na mašinu kako bi vam odeća zaista bila čista, a veš mašina radila ispravno i dugo.

2. Aparat za kafu

Aparat za kafu koji se ne čisti ispravno i redovno ubrzo će postati leglo plesni i baterija koje se stvaraju u rezervoarima za vodu. Noćna mora za sve ljubitelje kafe!

3. Daljinski upravljač

Čak i ako ste prilikom čišćenja vrlo detalji, verovatno zaboravite da očistite daljinski upravljač. Daljinski upravljač je navodno 20 puta prljaviji od daske za WC, a razmislite koliko ga puta dnevno dotaknete i koristite čak i kada jedete. Dezinfikujte daljinski upravljač jednom dnevno, brzo je i jednostavno.

4. Kuhinjski sunđer

Sunđeri su ekstremno prljavi i koncentracija bakterija u njima je najveća u celom domu, što ima smisla ako uzmemo u obzir da su konstantno vlažne. Ako ne menjate kuhinjski sunđer redovno, počnite, jer neprestanim korišćenjem istog sunđera širite bakterije po svom posuđu i kuhinjskim površinama.

Nakon svakog korišćenja dobro ocedite kuhinjski sunđer i pustite ga da se osuši, a menjajte ga svake dve nedelje.

5. Vešalice za peškire

Ovi detalji u svakom kupatilu često su zanemareni prilikom čišćenja pa stoga spadaju i među najprljavije.

6. Glava tuša

Želimo da tuš bude najčistije mesto u našem domu, ali on može da postane plodno tlo za razvoj klica. Nužno je detaljno i često očistiti glavu tuša jer se u njoj nalaze brojne bakterije, a tuširate se vodom koja kroz nju prolazi.

7. Čaša za četkice za zube

Stomatolozi kažu da četkice za zube treba menjati barem u tri meseca, ali isto tako potrebno je redovno čistiti i držače ili čaše za četkice. Možete je staviti i u mašinu za pranje sudova pa će tako sve bakterije nestati!

Ostavite komentar